“Perekond Thibault” IV Roger Martin du Gard (nr 995)

“Perekond Thibault” IV Roger Martin du Gard (nr 995)

3,00 

Romaani süžeeks on kahe venna noorusaastate lugu, kes on pärit traditsioonilisest katoliiklikust sugukonnast ning kasvavad üles karmi ja autoritaarse isa mõju all. Vanem vend Antoine on elujõuline, optimistlikult meelestatud andekas arst, noorem vend Jacques aga iseloomult kärsitu ja mässumeelne, kes põgeneb juba koolipoisina isamajast… Romaani II osa lõpeb «kadunud poja» tagasitulekuga raskesti haigestunud isa juurde ning vana Thibault’ surma ja matuse meisterliku kirjeldusega.

1914. aasta suvega avardub perekonnaromaan ühiskonnaromaaniks. Sõjaeelses palavikulises õhkkonnas jälgib autor päev päevalt Jacquesi käike ähest parteikeskusest teise, läbi mitme Euroopa pealinna. Tegevus sõlmub proletariaadi sõjavastase võitluse ümber. Imperialistlike jõudude ähvardav hoovõtt on taustaks Jacquesi lühikesele haprale armuloole, millele 2.augusti üldmobilisatsioon traagilist lõppu ennustab.
Puhkeb I maailmasõda. Jacques jääb oma leppimatus patsifismis üksi ja ohverdab oma elu lootusetus kangelasteos. Antoine langeb gaasiõnnetuse ohvriks. Traagikat mahendab lootus, et Jacques`i poeg Jean-Paul näeb uut paremat maailma.
Keel: Eesti

Saadavus: 1 laos SKU: 11825 Kategooria:

Kirjeldus

Kujundaja: H. Vitsur, Paul Reeveer

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 1960
Originaalkeel: prantsuse keel
Tõlkija: H. Kaarde
Lehekülgi: 472
Sari: Suuri sõnameistreid 4

Seisukord: kulunud ja äärtest katkine ümbrispaber, sisu olemas ja korralik
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega

 

Sarnased tooted